فرم sevis سفارت آمریکا چیست؟ و نحوه ی پر کردن این فرم چگونه است؟

اگر شما هم از دانشجویان ایرانی هستید که تمایل دارید برای ادامه تحصیل به کشور آمریکا سفر کنید یکی از مهم ترین مراحل ای که برای سفر به آمریکا و ادامه تحصیل در آن کشور باید انجام دهید، پر کردن فرم sevis سفارت آمریکا است. در این مطلب نکاتی را در مورد نحوه پر کردن این فرم خدمت شما بیان می کنیم.

دانشجویان ایرانی برای اینکه بخواهند در کشور آمریکا ادامه تحصیل دهند باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارند. یکی از مراحلی که آنها باید پشت سر بگذارند پر کردن فرم sevis سفارت آمریکا است. sevis در حقیقت ، سرویس اینترنتی برای جمع آوری و نگهداری و سوابق دانشجویان غیر آمریکایی است که بر اساس آن ویزا های صادر شده برای موسسات آموزشی تحت نظارت قرار داده می شود. اهمیت این سرویس به گونه ای است که علاوه بر اطلاعات خود دانشجویان ، اطلاعات همراهان آنها نیز در داخل آن قرار می گیرد. اطلاعاتی که در هنگام پر کردن فرم سِویس در اختیار این کشور قرار می گیرد در نهایت توسط وزارت امنیت داخلی و وزارت امور خارجه آمریکا مورد بررسی قرار گرفته و نگهداری می‌شود. دقت داشته باشید که علاوه بر پر کردن این فرم هزینه سویس فی هم باید پرداخت شود که برای ویزا های مختلف متفاوت است.

اطلاعات لازم برای پر کردن فرم sevis سفارت آمریکا

همانطور که گفتیم برای پر کردن این فرم نیاز است تا اطلاعات مختلفی را همراه با خود داشته باشید. ساده ترین اطلاعات مورد نیاز برای پر کردن این فرم نام و نام خانوادگی شما به زبان انگلیسی و تاریخ تولد شما به میلادی است. در کنار این موارد شما باید آدرس پستی محل زندگی خودتان را و نام شهر و کشور تان را به انگلیسی آماده کرده باشید. اگر قصد دریافت ویزای نوع f را دارید باید دانشگاه را در فرم وارد کنید و در صورتی که برای ویزای نوع j  اقدام می کنید داشته باشید که واقعیت است و شماره برنامه تبادلی را هم آماده کرده باشید. و البته مهمترین موردی که باید از قبل آماده کرده باشید شماره سویس  شما است که با پرداخت هزینه سویس فی این شماره در اختیار شما قرار می گیرد. هزینه سویس فی برای ویزا F_1  ۲۰۰ دلار برای ویزای J_1 ۱۸۰ دلار آمریکا است.

بیشتر بخون!  ویزای بازی مرکب ؛ ویزای کره جنوبی

پر کردن فرم sevis سفارت آمریکا

رهگذران اوج ارام ارائه دهنده تخصصی خدمات اخذ اقامت ، ویزا و وقت سفارت

02188765741 | 021-45419